|
Tehnična navodila za pisanje diplomske naloge,magistrske naloge Tehnična navodila za pripravopisanjediplomske naloge,magistrske naloge,pravilnik o diplomiranju,tehnična navodila za urejanje besedila diplomske naloge diplomska naloga,tehnična navodila za magistrsko nalogo,tehnična navodila za urejanje magistrske naloge
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
ninanana123
Pridružen/-a: 25.07. 2012, 09:11 Prispevkov: 998
|
Objavljeno: 04 Mar 2013 08:32 Naslov sporočila: Pomoč pri pisanju diplome,diplomske naloge,magistrske naloge |
|
|
(6) Dispozicija magistrskega dela vsebuje:
- delovni naslov magistrskega dela, vključno z angleškim naslovom dela,
- obrazložitev teme in raziskovalnega problema,
- namen in cilje raziskovanja,
- oceno dosedanjih raziskovanj,
- določitev hipotez in metod raziskovanja (pri najmanj eni od postavljenih hipotez mora biti razvidna mednarodna primerjava),
- pričakovane rezultate in prispevek raziskovanja, zlasti uporabnost in prispevek rezultatov k stroki oz. znanosti,
- strjen opis po predvidenih poglavjih in strukturo dela,
- jedro literature in virov v obsegu najmanj 50 enot, od tega najmanj petino v tujem jeziku,
- predvideni časovni potek izdelave magistrskega dela.
(7) Navedene pogoje in popolnost prijave dela preveri strokovna služba fakultete, ki v primeru ugotovljenih nepravilnosti o tem obvesti študenta in mentorja po e-pošti. Študent je dolžan najkasneje v enem mesecu od obvestila predložiti prijavo v skladu s tem pravilnikom, sicer se prijava zavrže. Formalno popolno prijavo skupaj s potrdilom o opravljenih obveznostih študenta strokovna služba posreduje v obravnavo pristojni komisiji.
6. člen
(potrditev prijavljenega naslova)
(1) Naslov je sprejet in potrjen, ko pristojna komisija potrdi izbran naslov ter imenuje mentorja oz. somentorja in komisijo za zagovor dela. Teme potrjuje najmanj enkrat mesečno. O tem se študenta obvesti prek e-indeksa, člane komisije za zagovor dela pa po elektronski pošti.
(2) Če pristojna komisija oceni, da predlagani naslov ali vsebina dispozicije ali mentor ali predlagani somentor glede na predlagani naslov, vsebino ali stopnjo študijskega programa nista ustrezna, o tem preko pristojne službe po e-pošti obvesti mentorja in študenta in jima določi 15 dnevni rok za popravo oz. uskladitev naslova ali vsebine prijave glede na habilitacijsko področje mentorja in študijski program študenta.
(3) Če prijava v tem času ni usklajena z ugotovljenimi vsebinskimi pomanjkljivostmi, se molk šteje za umik prijave brez izdaje sklepa o ustavitvi postopka. Ugotovitvi pristojne komisije lahko mentor ali študent v enakem roku, kot je določen za popravo prijave, izrazi nasprotovanje, o katerem odloči senat fakultete. Če pristojna komisija oceni, da predlog mentorja glede predsednika in člana komisije za zagovor ni v skladu s pravili tega pravilnika, določi drugega predsednika oz. člane.
(4) Že določenega predsednika oz. člana komisije za zagovor lahko strokovna služba fakultete v postopku zagovora izjemoma, zaradi učinkovitosti dela, nadomesti z drugim oz. drugimi, upoštevaje zlasti določbe 11. člena tega pravilnika. O tem obvesti študenta in mentorja.
7. člen
(jezik dela)
(1) Delo je praviloma prijavljeno in napisano v slovenskem jeziku.
(2) Na poseben predlog študenta, ki ga v soglasju z mentorjem predloži ob prijavi naslova dela, lahko pristojna komisija odobri pisanje dela v angleškem jeziku, če se je program ali del programa izvajal v tem jeziku in so za to podani utemeljeni razlogi (tuj mentor ali član komisije, možnost objave v knjižni obliki pri tuji založbi ipd.). V tem primeru mora študent pripraviti daljši povzetek dela v slovenskem jeziku, za diplomsko delo v obsegu od 5 do 8 oz. za magistrsko delo v obsegu od 10 do 15 strani. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
ninanana123
Pridružen/-a: 25.07. 2012, 09:11 Prispevkov: 998
|
Objavljeno: 05 Mar 2013 08:34 Naslov sporočila: Pomoč pri pisanju diplome,diplomske naloge,magistrske naloge |
|
|
(4) Glede končne ocene mora biti med člani komisije za zagovor doseženo soglasje. Če o oceni ni soglasja, predsednik komisije za zagovor dela sestavi zapisnik, kjer razloži vzroke za neskladje o oceni. Predsednik komisije za dodiplomski ali podiplomski študij skupaj s predsednikom komisije za zagovor dela odloči o nadaljnjem poteku zagovora dela, najkasneje v naslednjih osmih dneh.
(5) Če komisija oceni zagovor dela kot nezadostno, se zagovor lahko ponovi največ enkrat, sicer mora študent ponovno prijaviti isto ali novo temo.
(6) Če se študent/diplomant ne strinja z doseženo oceno na zagovoru, lahko vloži pritožbo na senat fakultete v treh dneh od zagovora dela.
VI. OBJAVE PRIDOBLJENIH NAZIVOV IN PLAGIATORSTVO
26. člen
(objava del in pridobljenih strokovnih nazivov)
(1) Imena novih diplomantov z navedbo strokovnega naziva in naslovi del ter mentorji fakulteta objavi na internetnih straneh.
(2) Dela, ki so bila ocenjena pozitivno, se objavi v digitalni zbirki fakultete (Digitalna zbirka FU), v zaščitenem formatu le za branje, razen če je ob prijavi na predlog študenta pristojna komisija odobrila, da se delo ne objavi. Strokovna služba F fkultete omogoča vpogled za namen presoje plagiatorstva tudi prosilcem izven fakultete.
(3) Avtor lahko na predlog mentorja, če je delo posebej zanimivo in uspešno, izsledke raziskovanja in zaključeno delo s cilji, vsebino in rezultati po uspešnem zagovoru predstavi tudi na raziskovalnem forumu fakultete, na katerega se prijavi prek raziskovalnega centra fakultete.
27. člen
(izločitev dela in razveljavitev strokovnega naziva)
(1) Če se med postopkom oddaje ali zagovora ugotovi, da je študent brez jasne oznake in navedbe vira dobesedno ali skoraj dobesedno uporabil v delu dele tujega besedila ali te vire (sicer označene kot citate) uporabil prekomerno, komisija za zagovor delo izloči iz nadaljnjega postopka. Študent lahko zoper odločitev vloži v treh dneh od obvestila o odločitvi komisije pritožbo na senat fakultete.
(2) Kršitev po prejšnjem odstavku tega člena se obravnava v disciplinskem postopku.
(3) Če se ugotovi položaj po prvem odstavku tega člena po že izvedenem zagovoru in dodeljeni oceni ter pridobitvi strokovnega naziva, pristojna komisija glede na stopnjo študijskega programa diplomantu odvzame naziv z obrazloženim sklepom. Sklep o odvzemu naziva lahko diplomant izpodbija v osmih dneh od vročitve s pritožbo na senat fakultete.
VII. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE
28. člen
Spremembe in dopolnitve Pravilnika o diplomskem in magistrskem delu z dne 29.2.2012 vsebuje naslednjo končno določbo: |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|