Tehnična navodila za pisanje diplomske naloge,magistrske naloge Seznam forumov Tehnična navodila za pisanje diplomske naloge,magistrske naloge
Tehnična navodila za pripravopisanjediplomske naloge,magistrske naloge,pravilnik o diplomiranju,tehnična navodila za urejanje besedila diplomske naloge diplomska naloga,tehnična navodila za magistrsko nalogo,tehnična navodila za urejanje magistrske naloge
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




Doktorski študijski program Informacijska družba

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Tehnična navodila za pisanje diplomske naloge,magistrske naloge Seznam forumov -> Tehnična navodila za pisanje urejanje besedila diplome magistrske naloge Fakulteta za družbene vede (FDV)
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mojbozicek
Administrator foruma


Pridružen/-a: 29.01. 2011, 16:37
Prispevkov: 422

PrispevekObjavljeno: 28 Maj 2011 12:30    Naslov sporočila: Doktorski študijski program Informacijska družba Odgovori s citatom

Doktorski študijski program Informacijska družba

Vsebinska področja »
Pogoji za vpis »
Predmetnik »
Splošne kompetence »
Predmetno specifične kompetence »

Stopnja (in vrsta) programa: podiplomski – doktorsko izobraževanje(tretja bolonjska stopnja)

Trajanje: tri leta (šest semestrov) in obsega 180 kreditnih točk.

Izvajanje: študijski program se bo predvidoma začel izvajati v študijskem letu 2011/12.

Smeri: program nima smeri

Način in kraj izvajanja študija: Novo mesto – redni študij (5 študentov) in izredni študij (5 študentov)

Redni študij: letnik se praviloma izvede v enem študijskem letu, v obsegu kontaktnih ur, ki so predvidene s študijskim programom.

Izredni študij: letnik se praviloma izvede v enem študijskem letu. Pedagoško delo poteka po sistemu zaporedne izvedbe predmetov. Posamezni predmet se prične s predavanji, katerim sledijo vaje po skupinah in na koncu sledi preverjanje znanja. Za vse predmete velja enako zaporedje. Organizacijo in izvedbo izrednega študija bo FIŠ prilagodila možnostim in potrebam študentov. Pri izvajanju izrednega študija se zagotovi najmanj tretjina organiziranega študijskega dela, ki je predviden s programom.

Strokovni naslov diplomanta/ke: doktor znanosti oziroma doktorica znanosti z okrajšavo dr., ki se pristavlja pred imenom in priimkom. V doktorsko diplomo se kot znanstveno področje, s katerega je naslov pridobljen, vpiše: s področja informacijske družbe.

Angleški ekvivalent je Ph.D. in information society.
Temeljni cilji programa

Temeljni cilj doktorskega študija Informacijska družba je izobraziti doktorande za raziskovalno delo v znanstveno-raziskovalni sferi ter strokovno delo na področjih politike, javne uprave, gospodarstva, in civilnodružbene sfere, tako v okviru države Slovenije kot tudi na mednarodnem nivoju. Študij je usmerjen v poznavanje in obvladovanje najsodobnejših znanj in raziskovalnega instrumentarija na različnih področjih (predvsem politologije, upravnih ved, prava ter ekonomije) v namene učinkovitega prenosa znanja v prakso v kontekstu nadaljnjega razvoja informacijske družbe, kot tipa družbe v katerega se razvijajo ne samo razvite svetovne države temveč jim sledijo tudi mnoge države v razvoju.
Vsebinska področja

Program je zasnovan tako, da omogoča študentom usmeritev v enega izmed štirih sklopov družboslovnih disciplin: politološko-upravni sklop, ekonomski sklop, sociološki sklop ter družbeno-tehnološki sklop. Gre namreč za štiri sklope ki pokrivajo tri družbene podsisteme (politično-upravni podsisitem, ekonomski podsistem in podsistem civilne družbe), kot najrelevantnejše stebre vsakega družbenega sistema kot celote. K temu pa se na podlagi priporočila neodvisnih mnenj dodaja še področje tehnološkega razvoja družbe, ki je danes nedvomno eden izmed pomembneših dejavnikov družbenega razvoja. Tako bodo študentje poleg metodoloških znanj pridobili najsodobnejša in najrelevantnejša znanja, potrebna za teoretsko rezoniranje narave in dinamike teh treh področij. Študentje bodo pridobili znanja iz različnih znanstvenih področij; politologije, upravnih ved, ekonomije, prava, sociologije, psihologije, komunikologije in kulturologije v tistem delu, kjer se slednje dotikajo nosilnega stebra predlaganega doktorskega študija – informacijske družbe hkrati pa jim bo ponujena možnost postavitve družboslovnih znanj v tehnološki kontekst.

Več o tem »
Pogoji za vpis

V doktorski program Informacijska družba se lahko vpiše, kdor je končal:

* študijski program druge stopnje (bolonjski magisterij),
* študijski program za pridobitev magisterija znanosti,
* najmanj štiriletni dodiplomski študijski program z ustreznih s strokovnih področij, ki so:
o družboslovna ali poslovna informatika, ki spadajo v študijska področja družbene vede ter poslovne in upravne vede in
o računalništvo in informatika
ter izkazuje vidne uspehe pri raziskovalnem ali strokovnem delu, ki jih je mogoče ovrednotiti s 60 kreditnimi točkami. Natančnejša merila za presojo uspehov pri raziskovalnem ali strokovnem delu sprejme Senat FIŠ,
* študijski program za pridobitev specializacije. Če je kandidat pred tem končal visokošolski strokovni program, mora opraviti dodatne študijske obveznosti.

Več o tem »
Predmetnik

Prvi semester je namenjen teoretski in metodološki poglobitvi predhodnih znanj, ki omogočajo uvod v doktorski študij. Drugi semester je namenjen delu na dispoziciji za doktorsko disertacijo. Tretji in četrti semester sta namenjena individualnem delu na doktorski disertaciji ob pomoči mentorja in morebitnega somentorja. To se v petem semestru poveže s seminarjem za pripravo disertacijo, v okviru katerega kandidati predstavijo pripravljeni osnutek disertacije in prejmejo napotke za nadaljnje izpopolnitve, tako da lahko delo zaključijo do konca šestega semestra.

Več o tem »
Pogoji za napredovanje po programu

Za napredovanje iz prvega v drugi letnik mora študent/ka doseči najmanj 30 ECTS iz prvega letnika iz naslova obveznosti A, B ali C, izbrati mentorja in morebitnega somentorja, ki ju potrdi senat FIŠ, ter oddati dispozicijo doktorske disertacije, ki mora biti ocenjena kot ustrezna.

Pogoj za napredovanje iz drugega v tretji letnik so opravljene vse obveznosti prvega letnika v obsegu 60 KT in opravljeno individualno delo drugega letnika v obsegu 60 KT. Opravljene obveznosti drugega letnika se ugotavljajo na podlagi mnenja mentorja, ki na podlagi individualnih razgovorov s študentom in materialov, ki jih ta predloži, oceni preliminarne rezultate njegovega individualnega dela.

Senat FIŠ lahko odobri napredovanje v višji letnik tudi če študent/ka ni dosegel/a zahtevanih pogojev v primeru naslednjih okoliščin: materinstvo, daljša bolezen, izjemne družinske ali socialne okoliščine, sodelovanje na vrhunskih kulturnih, športnih ali strokovnih prireditvah. Študent/ka mora v tem primeru predložiti ustrezna dokazila.

Študent/ka, ki ne izpolnjuje pogojev za vpis v višji letnik, lahko v času študija enkrat ponavlja letnik ali spremeni študijski program ali smer zaradi neizpolnitve obveznosti v prejšnji smeri ali študijskemu programu.

Študentu/ki se v skladu z veljavno zakonodajo lahko podaljša študentski status za največ eno leto, če:

* se iz upravičenih razlogov ne vpiše v višji letnik
* iz upravičenih razlogov ne diplomira v 12 mesecih po zaključku zadnjega semestra
* študentka v času študija rodi.

Študent/ka lahko glede na študijske dosežke konča študij v krajšem času (vendar ne manj kot v štirih semestrih), kot je predvideno s študijskim programom v kolikor opravi vse predvidene obveznosti.
Pogoji za dokončanje študija

Pogoj za dokončanje študija so uspešno opravljene vse s programom predpisane študijske obveznosti ). Objava enega znanstvenega članka v reviji abstrahirani v SCI ali SSCI/SCIE ali A&HCI ali dveh znanstvenih člankov v mednarodnih znanstvenih revijah abstrahiranih v IBSS, CSA Sociological Abstract, CSA Worldwide Political Science Abstract, CSA PAIS International, International Political Science Abstract; LISA, STMA, SCOPUS, COMPENDEX oziroma v drugih ekvivalentnih mednarodnih bazah, ki so pomembna za področja, ki jih razvija fakulteta, in sicer s področja teme doktorske disertacije (znanstveni članek mora biti objavljen v enem izmed tujih jezikov) ter priprava in uspešen zagovor doktorske naloge. Študent dokonča študij, ko zbere vseh 180 kreditnih točk, predvidenih s študijskim programom.

Ob zaključku študija prejme študent doktorsko diplomo, ki je javna listina.
Splošne kompetence

Več o tem »
Predmetno specifične kompetence

Več o tem »
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Tehnična navodila za pisanje diplomske naloge,magistrske naloge Seznam forumov -> Tehnična navodila za pisanje urejanje besedila diplome magistrske naloge Fakulteta za družbene vede (FDV) Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.