Tehnična navodila za pisanje diplomske naloge,magistrske naloge Seznam forumov Tehnična navodila za pisanje diplomske naloge,magistrske naloge
Tehnična navodila za pripravopisanjediplomske naloge,magistrske naloge,pravilnik o diplomiranju,tehnična navodila za urejanje besedila diplomske naloge diplomska naloga,tehnična navodila za magistrsko nalogo,tehnična navodila za urejanje magistrske naloge
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




NAVODILA ZA PISANJE PROJEKTNE NALOGE fakulteta

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Tehnična navodila za pisanje diplomske naloge,magistrske naloge Seznam forumov -> Tehnična navodila za pisanje urejanje besedila diplome magistrske naloge Evropska pravna fakulteta (EVRO PF)
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mojbozicek
Administrator foruma


Pridružen/-a: 29.01. 2011, 16:37
Prispevkov: 422

PrispevekObjavljeno: 11 Apr 2011 08:55    Naslov sporočila: NAVODILA ZA PISANJE PROJEKTNE NALOGE fakulteta Odgovori s citatom

NAVODILA ZA PISANJE PROJEKTNE NALOGE


Kandidat mora v vseh fazah izdelave projektne naloge upoštevati navodila za pisanje projektne naloge.

Naslov
Kandidat dobi naslov v tajništvu šole.

Zasnova
Najprej je potrebno razčistiti vprašanja, ki se nanašajo na zasnovo zaključene projektne naloge.

Literatura
Običajno dobi kandidat v pogovoru z mentorjem določena napotila glede temeljne literature za pripravo projektne naloge. Koristno je, da kandidat še sam dopolni seznam ustrezne literature in sicer tako, da pregleda kataloge knjižnic, razpoložljive bibliografije, sezname katalogov in revij, ….

Pod pojmom literatura razumemo vsa tista domača in tuja knjižna dela, razprave in članke iz zbornikov in strokovnih revij, ki so izšla kot javno dostopna dela in ki jih kandidat smiselno uporablja in navaja v besedilu. To pomeni, da mora biti delo, ki je uvrščeno v seznam literature, omenjeno v besedilu dela. V seznam literature uvrstimo tudi diplomska, specialistična, magistrska in doktorska dela.

Viri
Med vire uvrščamo statistične publikacije in publikacije s področja normativne ureditve, interna gradiva, slovarje in druga gradiva.

Literaturo in vire uredi kandidat po abecedi priimkov avtorjev v dveh ločenih spiskih na koncu projektne naloge.

Če so v publikaciji navedeni več kot trije avtorji, upoštevamo prvega in dodamo okrajšavo »et al.«. Kadar navajamo več del istega avtorja jih uredimo kronološko. Člene na začetku naslova pri urejanju ne upoštevamo. Podnaslovov običajno ne navajamo. Upoštevamo jih le, če z njimi bolj natančno popišemo neko delo. Če je v seznamu »Literature« uvrščenih več del istega avtorja, ki so bila izdana istega leta, pripišemo pri letnici izdaje drugega dela a (npr.: 1998a), tretjega dela b (npr.: 1998b) itd.

Za priimkom in pred imenom avtorja ne pišemo vejice. Pri priimku in imenu avtorja ne navajamo akademskih titul, npr.: mag., dr., itd. Pri naslovih del v angleškem in nemškem jeziku pazite na ustrezne velike začetnice besed.

Seznam naj obsega sledeče podatke:

a) pri samostojnih delih (knjige, brošure, skripte, itd.)
1. priimek in ime avtorja
2. stvarni naslov dela
3. izdajo (če je navedena)
4. kraj izdaje (če jih je več, samo prvega); če kraj izdaje ni naveden, označimo to z okrajšavo B.K.)
5. založba (če jih je več samo najpomembnejšo)
6. letnico izida (če v delu ni navedena, označimo to z okrajšavo B.I.)
7. obseg (navedemo skupno število strani publikacije); če ima delo tudi priloge, označimo to z okrajšavo pril. (primer: 3. februar); če ima delo tudi tabele kot priloge, označimo z okrajšavo tbl. (primer: 15 tbl.).

Primeri:

1. Financial Analysis of Firms Selected Topics. Syracuse (N.Y.) : School of Management Syracuse University, 1992. XI, 233 str.
2. Lipičnik Bogdan, Pučko Danijel, Rozman Rudi: Ekonomika in organizacija podjetja. Ljubljana : Ekonomska fakulteta, 1992. 225 str.
3. Lipičnik Bogdan et al.: Zbirka vaj iz ekonomike in organizacije podjetja. Ljubljana : Ekonomska fakulteta, 1991. 182 str.
4. Mramor Dušan: Teorija finančne politike podjetja. Doktorska disertacija. Ljubljana : Ekonomska fakulteta, 1990. 240 str.
5. Rupnik Lado: Javne finance. 1. del: Javne finance v svetu. Ljubljana : Ekonomska fakulteta, 1992. 213 str.
6. Slovenski računovodski standardi. Ljubljana : Zveza računovodij, finančnikov in revizorjev Slovenije, 1993. 209 str.
7. Tajnikar Maks: Mikroekonomija s poglavji iz teorije cen. Ljubljana : Ekonomska fakulteta, 1992. 502 str.
8. Zavrl Irena: Wirtschaftsdeutsch mit Erfolg. Ljubljana : Ekonomska fakulteta, 1992. 210 str.

b) pri člankih v časopisih, revijah in pri razpravah v zbornikih
1. priimek in ime avtorja
2. naslov članka
3. naslov časopisa, revije ali zbornika, kjer je prispevek objavljen
4. kraj izida publikacije; pri zbornikih navajamo tudi založbo
5. letnik, volumen (če je na publikaciji označen)
6. letnico izida
7. številko (pri časopisih in revijah), pri dnevnikih lahko navedemo tudi datum
8. navedba strani (primer: str. 17-20)

Primeri:

1. Ribnikar Ivan: Banke v novi gospodarski ureditvi. Bančni vestnik, Ljubljana, 24(1991), 5, str. 151-156.
2. Mramor Dušan: Vpliv uvedbe borze vrednostnih papirjev na strukturo naložb podjetij. Zbornik XXIII. simpozija o sodobnih metodah v računovodstvu in poslovnih financah. Portorož : Društvo ekonomistov Slovenije, 1991, str. 163-169.
3. Tesse Pierre – Yves: Science Parks in Europe. Juergen Allesch, ed., Regional Development in Europe: Recent Initiatives and Experiences. Berlin : Walter de Gruyter, 1989, str. 25-28.

Viri – Primeri:

1. Bilten Banke Slovenije. Ljubljana : Banka Slovenije, 3(1994), 1, 62 str.
2. Carinski zakon (Uradni list RS, št. 1/95).
3. Industrial Policy in OECD Countries – Annual Review 1992. Paris : OECD, 1992. 242 str.
4. Interna gradiva Ministrstva za finance
5. Kontni okvir za banke in hranilnice. Ljubljana : Banka Slovenije, 1994. 50 str.
6. Realne možnosti razvoja turizma v občini Velenje : Zavod za urbanizem, 1986. 120 str.
7. Statistični letopis RS 1993. Ljubljana : Zavod RS za statistiko, 1993. 561 str.
8. Zakon o trgu vrednostnih papirjev (Uradni list RS, št. 6/94).

Internet – Primeri:

1. Delo, ki ga najdemo na Internetu in je bilo objavljeno kot članek v strokovni reviji, del knjige, …, navedemo tako, kot da bi uporabili delo v izvorni obliki. Kje smo na Internetu literaturo našli, ne navajamo.
2. Ko gre za delo z znanim naslovom, avtorjem, …, ki je objavljeno samo na Internetu (in ga lahko uvrstimo med literaturo), navedemo avtorja in naslov dela v običajni obliki, namesto kraja izdaje, založbe in letnice pa navedemo ustrezni URL v obliki [URL:http:www….] ter datum. URL naj bo popoln, torej ne le naslov strežnika, temveč popoln naslov dokumenta. Če je na dokumentu datum objave, zapišemo le-tega, sicer navedemo datum, ko smo našli dokument. Števila strani ne navajamo. Lahko navedemo tudi naziv organizacije, na strežniku katere je objavljen dokument.

Primer:
Wears Robert L. et al.: Using Decision Tables to Verify the Logical Consistency and Completness of Clinical Guidelines: Fevers Without Sources in Children Under Age Three Years. University of Florida.
[URL:http//solaris.ckm.ucsf.edu/Originals/SAEMabs/z.abs103.html], 5. 6. 1996



3. Če prispevke ne moremo uvrstiti med literaturo, ga uvrstimo med vire (v skladu s splošnimi pravili). Navedemo tiste podatke, ki so dostopni, v skrajšanem slučaju najmanj naslovov, strani in URL.

Primer:
The BizTalk Philosophy. [URL:http://www.BizTalk.org], BizTalk, 1. 9. 2008.

V besedilu dela kandidat glavne ugotovitve drugih avtorjev smiselno povzema in jih ne prepisuje, kot da bi bile njegove. Kandidat naj opozori, iz katerega dela so misli povzete in kdo je avtor, tako da namesto v opombi pod črto navede med besedilom le priimek avtorja, letnico izdaje in stran, na primer (Tajnikar, 1992, str. 35). V primeru, da gre za navedbo drugega dela istega avtorja, ki je bilo izdano istega leta, navajamo takole: (Tajnikar, 1992a, str. 40).

Če kandidat navaja misel iz publikacije, ki ni avtorsko delo, npr. iz Uradnega lista, navaja med besedilom v oklepaju naslov in leto. Primer: (Zakon o trgu vrednostih papirjev, 1994).
Če kandidat misel navede dobesedno, jo mora navesti pod narekovanjem. Izogibajte se daljšim navedbam, kjer raje povzemite misel smiselno s svojimi besedami.

Druge opombe, ki se ne nanašajo na citiranje navajamo pod črto in jih oštevilčimo zaporedno.

Tabele morajo biti uvrščene na ustreznem mestu besedila. Napisane morajo biti na eno strani in ne razdeljeno na dveh straneh, razen v primeru, da so daljše od ene strani. Če so tabele v čistopisu na posebnem listu, se v besedilu sklicujemo nanje. Primer: (glej Tab. 5, na str. 3). Vsaka tabela mora imeti zaporedno številko, jasen naslov, enoto mere in po potrebi leto zajetja podatkov. Jasno mora biti, na katero področje oz. teritorij se nanašajo podatki. Stolpci so po potrebi oštevilčeni. Pod tabelo mora biti naveden vir podatkov z navedbo strani. Pri razlagi značilnosti, ki jih vsebuje tabela, ne navajamo ponovno številk iz tabele, ampak se nanje še sklicujemo. Okrajšave besed morajo biti smiselne.

Primer:

Tabela št. 5: Število redno zaposlenih v RS v letih od 2000 – 2003

Leto 2000 2001 2002 2003
Zaposleni 953.798 968.603 985.011 994.150
Vir: Statistični letopis RS, 2004, str. 15

Slike in skice. Oblika slik in skic mora biti podobna tisti v tabelah. Naslov mora biti nad sliko, pod sliko pa mora biti naveden vir (podatkov).

Simbolične oznake v tabelah ali slikah morajo imeti legendo s polnim nazivom.

Podrobni podatki so praviloma zbrani v tabelarni prilogi za literaturo in viri. Potrebno je presoditi obseg in obliko priloge.

Jezik in čistopis. Kandidat je odgovoren za jezikovno brezhibnost. Kandidat mora čistopis izdelka skrbno pregledati in odstraniti vse tipkarske napake. V kolikor kandidat nima ustreznega znanja jezika, mora projektno nalogo dati v pregled lektorju.

Zaključna strokovna naloga mora imeti slovarček slovenskih prevodov tujih izrazov, ki so bili uporabljeni v besedilu in niso zajeti v dosegljivih slovarjih. Tuje izraze in njihov prevod se v slovarčku našteje na sledeči način: tuj izraz – slovenski prevod.

Obseg projektne naloge 16 strani oz. 30.000 znakov
Uvod in zaključek – vsak mora vsebovati minimalno eno stran
Izbor črk je Times New Roman oz. Arial
Velikost črk – Font 12
Razmik med vrsticami – 1,2
Literatura in viri – minimalno 5
Prva stran – glej primer na str. 5
Kazalo – glej primer na str. 6


Na naslednji oz. hrbtni strani naslovne strani mora biti podpisana izjava o avtorstvu in mentorstvu projektne naloge (glej vzorec).



IZJAVA

Študent/ka __________________ izjavljam, da sem avtorica projektne naloge, ki sem jo napisal/a pod mentorstvom _____________________ .

Podpis: _____________________


Ljubljana, dne _____________



Po pregledu mentorja/ev, da je projektna naloga TEHNIČNO PRIMERNA za oceno, mora kandidat projektno nalogo pred vezavo posredovati še v VSEBINSKI PREGLED.



Še nekaj navodil in opozoril pri izdelavi projektne naloge:

- pravočasno izberite temo seminarske naloge v tajništvu – obrazec »Landis_PN«
- natančno preberite navodila
- levi rob 2,5 do 3 cm, desni rob 2 do 2,5 cm, zgornji rob 2 do 2,5 cm, spodnji rob 2 cm (do oznake strani)
- številčenje strani: spodaj, v sredini oz. eventualno desno
- uvod je prva oštevilčena stran, literatura/viri pa zadnja oštevilčena stran
- priloga, ki je dodana za viri naj bo oštevilčena od 1 dalje
- tekst naj teče od uvoda do vključno zaključka brez nepotrebnih polpraznih strani
- tekst naj bo obojestransko poravnan
- projektna naloga mora biti slovnično pravilna
- razmnoževanje/print: obojestransko
- vezava v spiralo
- nalogo oddate v enem izvodu in elektronski obliki (1 izvod vezan v spiralo, 1 izvod na CD-ju v obliki .doc ali .pdf)
- zapisnik o poteku izdelave projektne naloge naj ves čas spremlja nalogo in ga oddate skupaj s projektno nalogo (priloga ob sprejemu sklepa o odobritvi teme in naslova naloge).


V primeru, da imate težave, probleme ali ste v dvomih pri izdelavi projektne naloge, se vedno lahko obrnete na tajništvo šole in stopite v stik s profesorjem.














LANDIS d.o.o., Izobraževanje in poslovno svetovanje
Šmartinska 106, 1000 Ljubljana














Projektna naloga


ANALIZA USPEŠNOSTI POSLOVANJA V MALEM PODJETJU






















Avtor/ica: Ime in Priimek
Mentor: prof. Ime in Priimek


Ljubljana, 1. maj 2009


KAZALO


1. UVOD 1

2. ANALIZA USPEŠNOSTI POSLOVANJA 2

2.1. Izkaz poslovanja 3
2.2. Analiza absolutnih podatkov 3
2.3. Analiza finančnih kazalcev 5
2.3.1. Kazalniki financiranja 7
2.3.2. Kazalniki vodoravnega finančnega ustroja 9
2.3.3. Kazalniki obračanja 12
2.3.4. Kazalniki gospodarnosti 14
2.3.5. Kazalniki donosnosti 15

3. ZAKLJUČEK 16

4. LITERATURA 17

5. VIRI 18
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Tehnična navodila za pisanje diplomske naloge,magistrske naloge Seznam forumov -> Tehnična navodila za pisanje urejanje besedila diplome magistrske naloge Evropska pravna fakulteta (EVRO PF) Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.