|
Tehnična navodila za pisanje diplomske naloge,magistrske naloge Tehnična navodila za pripravopisanjediplomske naloge,magistrske naloge,pravilnik o diplomiranju,tehnična navodila za urejanje besedila diplomske naloge diplomska naloga,tehnična navodila za magistrsko nalogo,tehnična navodila za urejanje magistrske naloge
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
ninanana123
Pridružen/-a: 25.07. 2012, 09:11 Prispevkov: 998
|
Objavljeno: 14 Feb 2013 14:39 Naslov sporočila: GEA College- PRAVILNIK O MAGISTRSKEM DELU |
|
|
Na podlagi 11. člena Statuta in na podlagi sklepa Senata št. 422 z dne 25. aprila 2008, je
Upravni odbor GEA College – Fakultete za podjetništvo v Piranu na svoji 70. redni seji dne
11.6.2008 sprejel Pravilnik o magistrskem delu, dopolnjen na 23. seji Senata z dne 1.6.2009 s sklepom št. 602, dopolnjen na 32. seji Senata z dne 23.12.2010 s sklepom št. 821 in spremenjen na redni seji Senata 2011-4 z dne 11.04.2011 s sklepom 2011-4-26:
PRAVILNIK O MAGISTRSKEM DELU
I. Splošne določbe
1. člen
Fakulteta za podjetništvo (v nadaljevanju: FP) organizira podiplomsko izobraževanje skladno s predpisi na tem področju. Z magistrskim študijem podjetništva je opredeljen študij 2. Bolonjske stopnje, ki je zasnovan tako, da izobražuje podiplomske študente za samostojno uporabo pridobljenih teoretičnih znanj in metod za raziskavo konkretnih strokovnih ali znanstvenih problemov na področju podjetništva.
2. člen
Strokovni magistrski študij poteka skladno s sprejetimi in akreditiranimi podiplomskimi študijskimi programi FP.
3. člen
Za pridobitev magisterija mora kandidat predhodno uspešno opraviti vse obveznosti, ki so določene s podiplomskim študijskim programom in uspešno javno zagovarjati magistrsko delo.
4. člen
Na podlagi uspešnega zagovora magistrskega dela pridobi kandidat strokovni naziv magister/magistrica poslovnih ved.
5. člen
Ta pravilnik podrobneje določa pogoje in postopke za:
a. pridobitev druge bolonjske stopnje;
b. prijavo teme magistrskega dela;
c. odobritev teme magistrskega dela;
d. izdelavo in oddajo magistrskega dela;
e. način zagovora magistrskega dela;
f. odvzem naziva magistra.
II. Postopek prijave in odobritve teme magistrskega dela
6. člen
Magistrsko delo je samostojni avtorski študijsko-raziskovalni izdelek kandidata, v katerem je pokazana sposobnost samostojne uporabe strokovnega znanja in metod na določenem področju in predstavlja prispevek v stroki ali znanosti na tem področju.
7. člen
Kandidat prijavi temo magistrskega dela ko ima opravljene vse obveznosti, določene s podiplomskim študijskim programom FP.
8. člen
Prijava teme magistrskega dela (obrazec PtMd) mora vsebovati:
• vlogo kandidata za odobritev izbrane teme in mentorja;
• povzetek dispozicije: kratka obrazložitev teme magistrskega dela na eni strani formata A4 v obsegu do 500 besed (naslov, ključne besede, opis raziskovanega problema, cilji raziskave, predvidene metode raziskovanja, 5 enot relevantne literature);
• dispozicija magistrskega dela (v obliki, ki jo določa 11. člen tega pravilnika);
• kratek življenjepis in morebitna bibliografija kandidata;
• soglasje predlaganega mentorja in/ali somentorja ter izjava o izpolnjevanju pogojev za mentoriranje (obrazec PtMd-a);
• v primeru, da je predlagani mentor in/ali somentor z drugega visokošolskega zavoda ali druge organizacije se doda vlogi soglasje dekana FP (obrazec PtMd-b);
• morebitno prošnjo za odobritev pisanja besedila magistrskega dela v tujem jeziku (obrazec PtMd-c).
Mentor kandidata je lahko le habilitirani visokošolski učitelj z naslovom doktor znanosti. Izbrani mentor mora imeti habilitacijo s področja, v katerega se lahko umesti tema magistrskega dela.
V primeru, da je predlagana tema magistrskega dela interdisciplinarna in/ali multidisciplinarna, mentor ali študent predlaga somentorja, ki mora izpolnjevati iste pogoje, kot so v prejšnjem odstavku tega člena določeni za mentorja.
9. člen
Prijava teme magistrskega dela je praviloma napisana v slovenščini, v tujem jeziku pa le s soglasjem dekana FP; v primeru zavrnitve o morebitni pritožbi kandidata odloči Senat FP.
10. člen
Kandidat odda popolno prijavo teme magistrskega dela v dveh izvodih Referatu za študentske in študijske zadeve, in sicer en izvod v Word formatu po elektronski pošti (e-prijava obsega povzetek dispozicije, dispozicijo in CV kandidata) in drugega v natisnjeni obliki (natisnjena prijava obsega obrazec PtMd ter na obrazcu navedene priloge). Natančne informacije o elektronskem naslovu za pošiljanje prijav tem so na obrazcu PtMd.
11. člen
Dispozicija magistrskega dela praviloma obsega med ½ in 1 AP (8 do 16 strani A4 formata, velikost črk 12, Times New Roman, razmak med vrsticami1,5) in mora vsebovati vse naslednje sestavine:
a. naslov;
b. obrazložitev relevantnosti predlagane teme za področje podjetništva;
c. obrazložitev predmeta in cilja preučevanja, teoretičnih izhodišč in problematike, ki je pritegnila kandidatovo zanimanje;
d. predvidena delovna hipoteza oz. hipoteze;
e. predstavitev metod, ki bodo uporabljene v preučevanju predmeta oz. problema;
f. predvidena struktura (kazalo);
g. seznam izhodiščne relevantne domače in tuje literature in temeljnih virov, ki jih bo kandidat uporabil (najmanj 25 enot) Seznam relevantne literature ni vključen v obseg dispozicije.
Dispozicija mora biti pripravljena v skladu z Navodili o pisanju pisnih izdelkov na FP in podpisana s strani mentorja, somentorja in kandidata.
12. člen
Referat za študentske in študijske zadeve posreduje popolno prijavo teme magistrskega dela v oceno primernosti teme magistrskega dela Komisiji za podiplomske zadeve (v nadaljevanju KPZ) v roku 8 delovnih dni, po poravnavi vseh finančnih in študijskih obveznosti.
KPZ ima štiri člane, in sicer dva izvoljena člana Senata FP za dobo petih let, dekana in člana referata. Izvoljeni člani Senata FP morajo izpolnjevati enake pogoje, kot mentorji magistrskih del.
13. člen
KPZ na svoji prvi seji od datuma oddaje kandidatove vloge določi dva člana komisije za oceno in zagovor magistrskega dela po 22. členu tega Pravilnika, ki nista mentor ali somentor pri obravnavanem magistrskem delu, ki v prvi fazi ugotovita, ali je predlagana tema magistrskega dela primerna in ali ni bila že obravnavana v drugih magistrskih delih ter po obravnavi prijavljeno temo predlagata v sprejem, zavrnitev ali pa zahtevata njeno dodatno utemeljitev in dopolnitev in poročilo oddata v roku 15 dni KPZ.
Po obravnavi iz prejšnjega odstavka tega člena KPZ ugotovi:
a. ali je predložena dispozicija narejena skladno z zahtevami v 11. členu tega pravilnika;
b. ali predlagani naslov in področje preučevanja ustrezata predvideni vsebini dela;
c. ali predlagana tema predstavlja prispevek k stroki ali znanosti na izbranem področju;
d. ali predvidene metode ustrezajo kriterijem znanstveno-raziskovalnega dela;
e. ali je navedena literatura in viri relevantna za področje, ki ga kandidat v delu namerava obravnavati;
f. ali predlagani mentor in/ali somentor izpolnjuje pogoje za mentorstvo.
Če KPZ v svoji oceni zahteva dodatno utemeljitev in dopolnitev prijave magistrskega dela na podlagi pripomb in priporočil za izboljšanje prijave, potem ima kandidat 30 dni časa, da |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|